Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte

Viac informácií Rozumiem

Pohodlný spánok

Spánok je pre väčšinu z nás jednou z najobľúbenejších činností. Naše telo si pri ňom po namáhavom dni odpočinie a zregeneruje sa tak, aby sme boli pripravení na ďalší deň. Viete, čo všetko môže ovplyvniť kvalitu Vášho spánku?

Jednou z takých aspektov je vhodne zvolený matrac a posteľná bielizeň. Čo sa týka matracov, na trhu ich je v dnešnej dobe nepreberné množstvo. Najlepšie si ten vhodný  pre Vás vyberiete tak, že si ho v obchode jednoducho vyskúšate a na chvíľu si naň ľahnete. Obliečky by ste potom mali voliť z takého materiálu, ktorý je Vám osobne príjemný. Napríklad satén nie je úplne vhodný, hoci ho niektorí vyhľadávajú. Medzi obľúbené materiály naopak patria predovšetkým bavlnená alebo flanelová posteľná bielizeň. V zime  mnohí uvítajú teplejšie fleecové obliečky. Pozornosť je potrebné venovať tiež prestieradlu. Viac zahreje flanelové, inak bohato postačí to z bavlny.

Perina a vankúš sú rovnako dôležité. Vankúš by mal zachovávať tvar a byť stále nadýchaný. V dnešnej dobe v obchodoch často narazíte na vankúše s ANTIROZTOČOVOU úpravou, čo určite ocenia predovšetkým alergici. Perina je najvhodnejšia ľahká, vzdušná a zároveň dostatočne hrejivá.

Ak ste priaznivcom popoludňajšieho spánku "po o" a pri tej príležitosti posteľ nerozostielate, môžete sa na ňu natiahnuť a zababušiť sa do jemného plédu.

A čo vziať na seba, aby ste si spánok patrične užili? V tom sa Vašej fantázii medze nekladú. Určite by ste mali zvoliť takú nočnú bielizeň, ktorá Vás nikde nebude škrtiť a bude Vám predovšetkým pohodlná. Niektoré dámy preferujú nočné košele - na zimu dlhšie, v lete potom krátke. Najobľúbenejšie sú bavlnené košele, ale pre pekný večer so svojím mužom si ženy často oblečú aj slušivejšiu saténovú variantu. U oboch pohlaví jasne vedie klasické dvojdielne pyžamo. To sa vyrába v širokej škále rôznych farieb a strihov. V zime tak môžete zvoliť pyžamo s dlhým rukávom a nohavicami, v lete je vhodnejšie pyžamo s krátkym rukávom a s krátkymi nohavicami alebo trojštvrťovými nohavicami. Pre dámy bývajú k dispozícii aj pyžamá s tielkami.

So spánkom sa neodmysliteľne spája aj čas pred tým, než sa rozhodneme zaľahnúť a oddať sa snívaniu. V tú dobu je už väčšina z nás do pyžama prezlečená. Preto často príde vhod župan. Ten určite všetci máme radi poriadne nadýchaný a hrejivý. Pre navodenie romantickej atmosféry dámy občas zo skrine vytiahnu aj kratší saténový župan. Ten ale samozrejme toľko nezahreje.

Najdôležitejšie je ale prostredie, v ktorom zaspávame. Pre pokojný spánok by sme mali zaspávať v neosvetlenej a dobre vyvetranej miestnosti, bez zapnutej televízie alebo inej elektroniky. Jedine tak si spanie náležite užijeme.

Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo