Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte

Viac informácií Rozumiem

Starajte s o chodidlá. Vráti sa Vám to stonásobne!

Bolesť chodidiel vie byť veľmi nepríjemná a dokáže pekne znepríjemniť pohyb i odpočinok. Ak  sa o svoje chodidlá staráte správne, môžete si od nepríjemností pomôcť. Nemusíte nutne chodiť na pedikúru, niektoré procedúry zvládate v pohodlí vlastného domova. Ako teda na starostlivosť o chodidlá? Domáca pedikúra nie je zložitá.

Ak sa rozhodnete urobiť si pedikúru sami doma, vedzte, že to nie je nič zložité. Stačí si pripraviť do lavóra teplú vodu s kúpeľovou soľou, šťavou z jedného citróna alebo s trochou octu. Pohodlne sa usaďte a aspoň 10 minút nechajte chodidlá v kúpeli. Potom už môže prísť na rad pemza, prípadne ďalšie nástroje na odstraňovanie tvrdej kože. Nezabudnite tiež na úpravu nechtov nožnicami a pilníkom.Kozmetika zmäkčí a navonia.

Mnohým ľuďom sa už osvedčila tiež kozmetika určená na nohy a nechty. Sú to hlavne rôzne balzamy a zjemňujúce krémy. Mnoho ľudí tiež používa účinné antiperspiranty a inú starostlivosť o chodidlá, ktorá zaistí, že nohy budú stále príjemne voňať.Používajte vlastné nástrojePri starostlivosti o nohy používajte iba svoje vlastné nožnice, pilníky i pemzy. Je to podstatne hygienickejšie a môžete sa vyhnúť nepríjemným infekciám. Niektorí lekári dokonca odporúčajú nástroje po každom použití denzifikovať.

Na únavu pomáha cvičenie a obuvIste mi potvrdíte, že bolesť chodidiel dokáže byť veľmi nepríjemná. Dá sa je predísť alebo ju aspoň zmierniť. Pomôcť si môžete špeciálnym cvičením, pravidelným preťahovaním a tiež špeciálnou obuvou.  Obuv musí byť dostatočne široká, ohybná a mala by tiež zaistiť dobrú fixáciu nohy. Pravidelná starostlivosť je nutnáNajdôležitejšia zo všetkého je pravidelnosť. Uvidíte, že keď sa o nohy budete starať pravidelne, vrátia Vám to a únava i bolesti už nebudú také veľké.

Pedikúra stačí iba raz za čas, ale každý deň myslíte na to, aby ste nohy namazali krémom! Uvidíte, že potom budú Vaše nohy vyzerať v papučiach alebo sandáloch  jednoducho skvele!

Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo