Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte

Viac informácií Rozumiem
SPÄŤ Hlavná strana
Dĺžka sukne, ktorá je tá naj?

Dĺžka sukne, ktorá je tá naj?

V dnešnej dobe môžeme nosiť strihy sukní, farby, vzory, materiály a hlavne dĺžky, aké len chceme. Ale tak jednoduché to zasa nie je. Aj tu existujú určité pravidlá, ktorými je dobré sa riadiť. Viete aké? A aký typ sukne svedčí práve Vám?

Pravidlo čím kratší, tým lepší, skutočne neplatí snáď ani u teenagerov. Dĺžku sukne volíme predovšetkým podľa typu postavy alebo podľa spoločenskej príležitosti.

Pokojne sa postavte pred zrkadlo a prezrite sa. Nejde o to, hľadať na sebe chyby. Naopak skúmajte, čo je na Vás pekné, čo chcete zvýrazniť. Máte štíhly pás, útle boky, dlhé nohy alebo pekné členky? Pri výbere konkrétnej sukne sa potom budete ľahšie orientovať.

Máte štíhly pás a širšie boky, drobnejší hrudník a ramená, teda postavu typu hrušky? Najlepšou voľbou pre Vás je sukne puzdrová, ktorá Vás krásne obopne a zvýrazni štíhly pás. Musí však správne sedieť veľkosť. Nekupujte príliš vypasovanú ani voľnú. Zavinovacia sukňa je dobrou voľbou, vyberajte splývavé materiály, ktoré zvýraznia Vaše boky. Nikdy nekupujte sukňu z pevných a tuhých materiálov. Zabudnite na sukne riasené a výrazne naberané. Voľte vždy tmavšie farby a nikdy nevyberajte výrazné a veľké vzory. Pokiaľ máte krátke nohy, zlaďte farbu sukne a punčoch. Na hornú časť tela vyberajte farby svetlejšie a zvýrazňujte. Noste napríklad výstrihy do V, šatky alebo nápadné korále. Všeobecne voľte dĺžku tesne pod kolená. Pre menšie postavy sa príliš nehodia dlhé sukne.

Postava typu jablko, má nevýrazný pás, spravidla voľnejšie bruško. Pre Vás sa hodí čokoľvek, čo odpúta pozornosť od Vášho pása. Zabudnite na sukne s vysokým pásom a nikdy nepoužívajte opasky. Najvhodnejšie pre Vás budú sukne rovného strihu alebo sukne mierne do áčka. Uprednostňujte voľné, rovné a splývavé siluety sukne či šiat. Menšie postavy si môžu dovoliť kratšie dĺžky. Odhalia tak nohy, ktoré budú vyzerať opticky dlhšie. Pokiaľ si na mini dĺžku netrúfate alebo sa nehodí k Vášmu spoločenskému postaveniu, zvoľte dĺžku tesne nad kolená.

Postava typu X alebo typu presýpacích hodín. Vo Vašom prípade je výber úplne na Vás. Vaša postava je súmerná, nemusí Vás trápiť ani pár kíl navyše. Ideálne sú sukne puzdrové, ale môžete nosiť aj sukne naberané, balónové a sukne, ktoré zvýraznia Váš štíhly pás. Ideálna dĺžka je tesne pod kolená.

Majiteľky chlapčenskej postavy by rozhodne mali voliť čokoľvek, čo pomôže zvýrazniť a vytvarovať ženské krivky. To sú sukne skladané, naberané, do áčka alebo balónové. Dĺžka sukne môže byť do polovice stehien alebo tesne nad kolená.

Pokiaľ si stále ešte nie ste istá, ktorá sukňa je pre Vás tá pravá. Máme pre Vás pár všeobecných tipov na záver.

Univerzálna dĺžka sukne je do stredu kolien, to je klasika, s ktorou nesiahnete vedľa. Obľúbené sú sukne puzdrové, ktoré slušia väčšine postáv. Pre menšie postavy sa nehodia dlhé sukne. Majiteľky dlhej štíhlej postavy, by naopak mali zabudnúť na mini dĺžku. Krátke nohy opticky predĺžia, keď zladíte farbu sukne a punčoch. Krátke telo zasa opticky predĺži dlhší top.

Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo