Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies.
Používaním tohto webu s tým súhlasíte

Viac informácií Rozumiem
SPÄŤ Hlavná strana
Ako vybrať správnu podprsenku?

Ako vybrať správnu podprsenku?

Téma mnohokrát prebraná, však stále aktuálna. Údajne až 80% žien nosí zlú veľkosť podprsenky. Nikdy teda nie je neskoro, niečo sa priučiť, urobiť si vo veci jasno a poznať svoju správnu veľkosť. Taká správne padnúca podprsenka Vám môže ľahko uľaviť od boľavého chrbta. Pretože veľké poprsie, ktoré je zlé ukotvené, skutočne môže spôsobovať mnohoročné problémy s bolesťami chrbta alebo hlavy.

Rovnako tak príliš úzke ramienka, zarezávajú sa do ramien. Príliš úzky obvod zase bráni kvalitnému a plnému dýchaniu, voľný obvod neposkytuje potrebnú oporu, sa vzadu vysúva. Úzke kostice môžu utlačovať žľazy a tak by sme mohli pokračovať s výpočtom negatív ešte dlho.

Lepší je prejsť na pozitívne prínosy. Správna podprsenka, sedí na svojom mieste, nikam sa neposúva, neuhýba, neškrtí, ani netlačí. Poskytuje dostatočnú oporu, prsiam malým aj veľkým. Proste drží na mieste čo má. Správne široké a nastaviteľné ramienka pomáhajú rozložiť váhu poprsia. A posledná, však zásadná vec, dobre padnúca kvalitná podprsenka drží a zdvíha hlavne Vaše sebavedomie. Správna podprsenka Vás automaticky napriami. Nastúpia pocity istoty a sebavedomia, vyrovnáte chrbát, vypnete hruď, zdvihnite hlavu a o to predsa ide. Kto sa cíti dobre, tiež dobre vyzerá.

Na čo konkrétne si dať pozor:

Obvod okolo hrudníka, je alfou omegou správneho výberu. Obvod zaisťuje najväčšia časť opory. Zmerajte sa tesne pod prsiami, meria sa na tesno a pri výdychu. Číslo Vám pomôže sa priblížiť správnemu výberu. Výsledná veľkosť obvodu by mala byť ešte o pár centimetrov menšia, než ste namerali.

Pri skúšaní dajte pozor, aby obvod nebol príliš tesný, obmedzoval by Vás v pohybe aj dýchaní. Zároveň nesmie byť voľný a samovoľne vychádzať hore, všetka váha by potom bola na Vašich ramenách. Väčšina podprseniek je zaobstaraná trojicou háčikov k zapnutiu, čo Vám umožní obvod mierne pritiahnuť, akonáhle začne povoľovať. Skúšajte teda vždy so zapnutím na posledný, najvzdialenejší háčik. Pre kontrolu skúste vsunúť prsty pod zapnutú podprsenku a odtiahnuť od chrbtice. V ideálnom prípade Vám tam pôjdu zasunúť maximálne dva prsty. Správne podprsenka sedí na mieste a splynie, pokiaľ o nej celý deň neviete, je to tak správne.

Ramienka. Správne by mela mať len doplnkovú funkciu. V prípade, že Vám podprsenka sedí dobre obvodom, nesie takmer všetku váhu. Ramienka nesú len časť záťaže, pokiaľ sa príliš zarezávajú, je to zle. Pozor na príliš úzke ramienka, neodporúčajú sa ani u malých pŕs. Lepšie sú ploché a širšie, ktorá lepšie váhu rozložia.

Košíčky. Rozmer cez prsia sa meria bez podprsenky a v najširšom mieste. Pokiaľ zvolíte košíčky príliš hlboké, budú sa krabatiť, vlniť alebo odstávať, potom potrebujete menšiu veľkosť. Naopak príliš malé košíčky môžu vytvárať efekt dvojitých pŕs, prsia Vám z nich budú „pretekávať“.

Kostice. Kostice by mali správne kopírovať mäkkú časť pŕs a končiť až v podpažnej jamke. V žiadnom prípade nesmú tlačiť, či byť inak nepríjemné. Pokiaľ podprsenku zoblečiete a máte otlaky, alebo začervenané miesta, potrebujete väčšiu veľkosť. Pokiaľ Vám kostice naopak odstávajú, je potreba siahnuť po veľkosti menšej.

Nakoniec sa prezrite zo všetkých strán, či podprsenka správne sedí na mieste. Skúste sa pretiahnuť, urobiť pár pohybov. Správne zvolená podprsenka sa nehne, drží na mieste, nikde netlačí, nie je nepríjemná a neobmedzuje Vás v žiadnom pohybe, cítite sa v nej jednoducho dobre. Pokiaľ ste takú našli, máte vyhrané.

Nezabudnite na pravidelnú, ale jemnú údržbu, a akonáhle začne časom povoľovať, neotáľajte s výmenou. Veď už dobre viete ako na to.

Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo